• 96 içerik
  • 11 kategori
  • 8 yorum
  • 5 tane de

Denizcilik Eğitim

Birçok kişinin hayali denizlerde süzülüp giderken bir yandan işini yapmak bir yandan da para kazanarak evindeki kişileri doyurmaya çalışmaktır. Ancak bunun için iyi bir eğitime ve başarılı bir özgeçmişe sahip olmanız gerekir. Denizci olmak isteyen kişilerin öncelikle zor olan bu işi yapıp yapamayacakları konusunda kendilerine güvenmeleri gerekmektedir. Daha sonra ise; iyi bir eğitimden geçmeleri esastır.

Günümüzde birçok firma denizcilik eğitimi vermek için adeta birbiri ile yarışmaktadır. Ancak bu noktada firma seçerken dikkat etmeniz gereken asıl nokta; iyi hocaların ve iyi bir sertifikanın size verilip verilmeyeceğidir. Özel sektörde çalışacağınızdan dolayı bir gemi personeli arayan yat ve tekne sahiplerinin, eğitime çok fazla önem verdiğini göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Birçok kişinin hayalinde açık denizlere çıkmak ve insanları gezdirirken kendisi de gezmek, ardından da gelir elde etmek vardır. Ancak bunu yapmak isteyen kişiler bu işin eğitimini almak zorundadır. Ne özelde kaptan olmak isteyen, ne de kamuda kaptan olmak isteyen kişiler denizci olabilmek için eğitim almadan bu işi yapamazlar. Tabi eğitim konusunda da titiz olmak zorundadırlar.

Birçok denizcilik firması size en iyi eğitimi vereceğini söylese bile artık bu noktada devreye ticaret girdiğinden dolayı çoğu zaman eğitim konusunda beklediğiniz dereceyi elde edemezsiniz. Bu yüzden de bir firmayı tercih etmeden önce mutlaka gemi personeli yetiştirdiği kişilerle irtibat kurmanız en doğru yol olacaktır. Eğer sonuçlar olumluysa denizcilik eğitimi konusunda orayı tercih edebilirsiniz.

Eğer hayalinizdeki asıl meslek ucu bucağı olmayan denizlerde kendinizi görmekse; o halde gemi adamı yani kaptan olmanız gerekmektedir. Tamamen bilgiye ve beceriye dayalı olan bu meslek neticesinde iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Ancak bir denizci en başta iyi bir eğitimle donanması gerekmektedir. Bu yüzden de deniz konusunda iyi firmalarla anlaşmanız gerekmektedir.

Yazar: denizci

96 yazı yazmış
Profilini Gör

Sayfa şablonlarında yorum kapalıdır.