• 96 içerik
  • 11 kategori
  • 8 yorum
  • 5 tane de
POPÜLER İÇERİKLER
(OKUNMA SAYISINA GÖRE)

Gemi adamı olur raporu için ilk kez alacak adaylar, periyodik muayene olacak veya zamanında bu muayeneyi yaptıramayan gemi adamlarının ya da 3 kez üst ü..

Seyir ve denizde Çatışmayı Önleme Kuralları Çıkmış Sınav Soruları

Gemi adamı olabilmek için gerekli eğitimleri alıp bu eğitimler sonucu tarafınıza verilecek olan belge ve dosyalar ile liman başkanlığına başvurmanı..

Gemilerde çalışmak için gerekli olan gemi adamı cüzdanı (seaman’s book ) alabilmek için gerekli evrak ve şartların sağlanması gerekmektedir.  Lim..

GEMİ GÜVENLİK ZABİTİ  ( SSO ) : Gemide Kaptan’a karşı sorumlu olan; gemi güvenlik planının uygulanması ve sürdürülmesi olmak üzere şirket gü..

Tehlikeli sıvı yük taşıyan gemlerde her zaman yangın çıkma ve patlama riski bulunmaktadır. Bu yüzden bu gemilerde yangın ve patlamaların önlenmesi ..

Liman Başkanlıklarında Cüzdan işlemleri, STCW ve sınav harçları ücretlerini yatırabilmemiz için nasıl C kodu oluşturabiliriz?

1) ARPA-Radar cıhazında 3,5 mile kurulmuş olan koruma çemberinin içine bir hedef girdiğinde, a) ARPA hedef tehdidi alarmı verir. b) Eğer otomatik izleme..

Denizcilerin telefonlarında bulunması gereken ve işinize yarayacak programların bir kısmını bu yazıda sizlerle paylaşıyoruz. Aralarında ücretli uygu..