• 99 içerik
  • 11 kategori
  • 11 yorum
  • 5 tane de
  • denizci

  • 3.435 views

  • Haziran 3, 2018

  • 0

  • 1

Denizcilerin Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar


Denizcilerin telefonlarında bulunması gereken ve işinize yarayacak programların bir kısmını bu yazıda sizlerle paylaşıyoruz. Aralarında ücretli uygulamalar olduğu kadar ücretsiz uygulamalarında bulunduğu bu yazılımlar sizlere yeri geldiği zaman kolaylık sağlayıp yol gösterici olacaktır.

 1-Düğümler ve Bağlar 3D Knots 3D

Program içerisinde Sadece Denizcilik değil diğer meslek grupları içinde yararlı olan 126 adet düğüm bağlamayı gösteren Çince, Danimarkaca, Hollandaca, İngilizce, Fransızca, Almanca, İbranice, Japonca, İtalyanca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe ve Türkçe dillerini destekleyen bu eşsiz program sadece 5 TL olup telefonunuzda bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Apple Store ve Google Play Store üzerinden program ismini yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

                                                                                                                                                                                                    2-ITF Seafarers – Denizci Destek Hattı

ITF (International Transport Workers’s Federation) denizcilerin haklarını korumak amacıyla kurulmuş bir kuruluştur.  Bu programda gemi bilgileri, ITF destek hattı iletişim bilgileri ve birçok bilgiye erişim sağlayabilmenizi sağlayan ve ücretsiz olan bu uygulamaya da Apple ve Andorid cihazlarınız için tasarlanmıştır.  Google Play ve Apple Store üzerinden erişim sağlayıp cep telefonlarınıza kurulum sağlayabilirsiniz.

3-Windguru
WindGuru uygulaması daha çok balıkçı ve su sporları ile uğraşan kişilerin tercih etmekte olduğu dünya genelinde 3000 noktanın rüzgâr bilgilerine erişmenizi sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.

4-Safe Skipper

“Safe skipper” programı oldukça önemli olan güvenlik, hazırlık, ilk yardım üzerine bilgiler veren hem amatör hem de profesyonel denizcilerin telefonlarında olması gereken bir uygulamadır.  İçerisinde yer alan bilgiler resimli olarak yüksek çözünürlükte sunulmaktadır. Google Play markette sadece 3,69 TL’dir.

5- NAVIONICS

Denizcilerin ve yatçılıkla uğraşanların vazgeçilmez navigasyon programı olan “NAVIONICS” ücretsiz olarak sunulan bir program. Fakat daha fazla harita erişimi ve bölgeye ulaşmak istiyorsanız 70 TL-200 TL arasında HD ve bölgesel haritaları satın alabiliyorsunuz. Yatınız ya da teknenizde bir tablet ya da telefon tutacağında cihazınızı koyup bu programı açmanız yeterli sizin için gerekli tüm bilgileri (rüzgâr hareketleri, yön bulma gibi) size sağlayacak olan bu uygulama belki de listemizdeki en önemli programlardan diyebiliriz. Bu uygulamaya da Apple store ve Google Play Üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.


6-Ship INFO

Bu uygulama kolay kullanımı ve internet olmasa dahi çevrimdışı olarak gemilerin bilgilerine ulaşabilmenizi sağlamaktadır.  Ücretsiz olarak telefonunuzun uygulama marketinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

7-Seabook (Deniz Kitabı)

Bu uygulama ücretsiz olarak sunulan,  el kitabı niteliğinde tasarlanmış gemi adamları, güverte zabitleri, gemi makine zabitleri-mühendisleri, gemi işletmecileri, denizcilik öğrencileri için oldukça başarılı bir program olarak karışımıza çıkmakta. Google Play Store ve  Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Yazar: denizci

90 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.